Współczesne biuro powinno być wyposażone w wydajny i nowoczesny komputer. Wielu osobom wydaje się, że jednostki centralne ze słabszymi parametrami w zupełności wystarczą do pracy biurowej – nic bardziej mylnego. Praca biurowa to z reguły nie tylko wysyłanie e-maili, wypełnianie prostych tabelek czy przygotowywanie dokumentów. Warto pamiętać, że pracownicy często obsługują różnorodne, nawet zaawansowane programy, które mogą obciążyć sprzęt, dlatego warto wybrać solidne rozwiązanie. Jaki komputer do pracy biurowej sprawdzi się najlepiej? Czytaj dalej – podpowiadamy.

Czym powinien charakteryzować się komputer do biura?

Wybór sprzętu do pracy biurowej nie powinien być przypadkowy. Jednostka centralna, jaką wybierzesz do biura, musi być przede wszystkim dopasowana do charakteru Twojej pracy. Nieco inne parametry sprawdzą się w pracy montażysty czy grafika, a inne w przypadku typowo biurowych zadań. Niezależnie jednak od tego, jak zaawansowane czynności wykonujesz na komputerze, sprzęt musi być wydajny i poradzić sobie z obsługą różnych programów, a nawet kilkunastu działających jednocześnie aplikacji. Warto pamiętać także o wysokim komforcie użytkowania – jednostka centralna musi być niezawodna i solidna, a także dopasowana gabarytami do wyznaczonego w biurze miejsca.

Jaki komputer do pracy biurowej sprawdzi się najlepiej?

Niezależnie od tego, czy wybierasz sprzęt do pracy w domu, czy w biurze, zakup musi być oparty o szereg parametrów, które ułatwią Ci wykonywanie obowiązków służbowych. Jak wybrać najlepszą jednostkę centralną? Duże znaczenie mają następujące kryteria:

wydajność – wbrew pozorom to jeden z najważniejszych parametrów, na jakie należy zwrócić uwagę, niezależnie od tego, do czego sprzęt będzie służył. Komputer musi być dopasowany do potrzeb pracownika i typu wykonywanych przez niego obowiązków. To oznacza, że parametry jednostki centralnej powinny zapewniać płynną pracę i radzić sobie z używanym na niej oprogramowaniem. Kluczową rolę w tym obszarze odgrywa procesor – wybierz model 4-rdzeniowy, z co najmniej 8 GB pamięci RAM. Sprzęt powinien być wyposażony w dysk typu SSD;

głośność – cicha praca sprzętu biurowego jest absolutnie pożądana w każdym biurze. Postaraj się więc wybrać sprzęt wyposażony w niezawodny system chłodzenia. Duże znaczenie w tym obszarze ma także typ dysku – SSD pracuje dość cicho;

podzespoły – jednostka centralna powinna być wyposażona w komponenty, które odpowiadają charakterowi pracy. Niższej klasy karta graficzna czy dźwiękowa spełni swoje funkcje podczas wykonywania typowo biurowej pracy, natomiast dla projektantów wnętrz czy grafików słabsze części będą niedopuszczalne;

ilość i typ złączy – biurowe komputery są zazwyczaj podłączone do wielu urządzeń, takich jak dysk zewnętrzny, drukarka czy skaner. Zestaw złączy powinien być dopasowany do wykorzystywanego na co dzień sprzętu dodatkowego – zwróć więc uwagę na to, by porty tych urządzeń były dopasowane do komputera;

wymiary – w niewielkich biurach każdy centymetr ma znaczenie. Postaraj się więc wybrać kompaktowy rozmiar jednostki, by zapewnić komfort użytkowania przestrzeni biurowej.

Komputer do pracy – jakich producentów warto wziąć pod uwagę?

Poza parametrami technicznymi duże znaczenie ma wybór odpowiedniego producenta sprzętu. Jaki komputer do pracy biurowej warto wybrać? Jedną z najchętniej wybieranych opcji są jednostki centralne marki Dell, a szczególnie modele z serii Vostro. Dobre parametry techniczne bez wątpienia zadowolą nawet wymagających użytkowników. Komputery z tej linii są wyposażone w wydajne procesory Intel Core i3 lub Core i5, a także 8 lub 16 GB pamięci RAM. Nie da też ukryć, że prezentują się profesjonalnie.

Godne uwagi są też sprzęty HP – komputery tej marki są wręcz stworzone do pracy biurowej. Wyróżnia je cicha praca i wysoka wydajność, a także dość kompaktowe wymiary. Parametry techniczne zapewnią Ci płynne działanie aplikacji i różnego rodzaju oprogramowania.

Wybór jednostek centralnych jest ogromny. Jesteśmy przekonani, że jeśli weźmiesz pod uwagę wspomniane przez nas kryteria, to uda Ci się kupić sprzęt perfekcyjnie wpisujący się w Twoje oczekiwania. Komputery biznesowe – zarówno polecanych przez nas marek, jak i innych, renomowanych producentów – znajdziesz w ofercie naszego e-sklepu.