Fotele gamingowe to coraz częstszy wybór użytkowników komputerów – nie tylko graczy, ale też innych osób, które wiele godzin spędzają za biurkiem. Nie ma się co dziwić, gdyż zapewniają niesamowity komfort podczas korzystania z urządzenia. Niekiedy przyciągają też unikalnym designem. To jednak nie wygląd jest najważniejszy, a funkcjonalność danego produktu. Dlatego też w dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jaki fotel gamingowy kupić. Skupimy się głównie na kwestiach, na które warto zwrócić swoją uwagę. Dzięki temu Twój wybór będzie świadomy, a nie przypadkowy.

Jaki fotel gamingowy kupić? Sprawdź, co jest ważne

Stoisz przed dylematem dotyczącym tego, jaki fotel gamingowy kupić? Cóż, zadanie to nie należy do łatwych. Z całą pewnością nie powinieneś bowiem kierować się tylko aspektami wizualnymi – w końcu produkt ma też odznaczać się funkcjonalnością, która zapewni wysoki komfort rozgrywek. Co zatem jest ważne?

Przede wszystkim wykonanie oraz funkcje, jakie posiada dany model. Zwróć zatem uwagę na:

– możliwość regulacji odchylenia – to nic innego jak możliwość odchylenia oparcia bez obaw o przewrócenie;

– regulację podłokietników – dzięki temu można zmieniać ich położenie w kilku płaszczyznach;

– konstrukcję fotela – z całą pewnością chcesz, aby fotel służył Ci naprawdę długo. Jego konstrukcja musi być więc trwała. Najlepiej stawiać na produkty, których podstawa wykonana jest ze stali;

– wymiary fotela – chodzi o wysokość, szerokość i głębokość. Parametry te powinny zostać dopasowane do potencjalnego użytkownika fotela. Praktyczną opcją są modele z regulowaną wysokością;

– maksymalna waga użytkownika – wartość ta wskazuje maksymalne obciążenie fotela, którego nie należy przekraczać;

– dodatek w postaci poduszki lędźwiowej – jest to dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa, które jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania produktu.

Pamiętaj o tym, że tylko przemyślany wybór okaże się trafiony. Tym samym z całą pewnością warto poświęcić chwilę na sprawdzenie wszystkich wymienionych przez nas kwestii, co zapewni Ci komfort nawet podczas wielogodzinnego korzystania z komputera. W ten sposób zachowasz także prawidłową postawę ciała, za co Twój kręgosłup będzie Ci naprawdę wdzięczny.

Fotel gamingowy – jaki wybrać dla dziecka?

W przypadku najmłodszych sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Ich postawa bowiem dopiero się kształtuje, a wzrost nieustannie zwiększa. Fotel gamingowy dla dziecka to z całą pewnością znakomite rozwiązanie, lecz jaki model najlepiej wybrać?

Tutaj liczy się wygoda i ergonomiczność. Fotel gamingowy dopasuj zatem do sylwetki i wzrostu dziecka. Dzięki temu nie przyniesie on szkody dla zdrowia i kręgosłupa. Kluczowa jest przede wszystkim odpowiednia wysokość. Nogi pociechy powinny być oparte na podłodze. Jeśli nie ma takiej możliwości, to należy zainwestować w dodatkowy podnóżek.

Na rynku znaleźć można specjalne modele foteli gamingowych dla najmłodszych. Jeśli jednak wzrost Twojego dziecka przekracza 140 cm, możesz już śmiało postawić na fotel dla nastolatków i dorosłych, który znacznie dłużej będzie pełnił swoje funkcje. Warunek jest jednak jeden – zadbasz o wspomniane wcześniej podparcie nóg. W tym wypadku warto też zdecydować się na wariant z regulowaną wysokością.

Jednocześnie zwróć również uwagę na to, aby fotel był stabilny. Wówczas będziesz mieć pewność, że dziecko nie upadnie nawet w najbardziej emocjonującym momencie. Najlepiej, aby wybrany przez Ciebie model miał minimum 5 kółek. Taka budowa zapewnia równowagę.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję dotyczącą tego, jaki fotel gamingowy kupić. Zajrzyj zatem do naszego e-sklepu i zapoznaj się z jego asortymentem. Udostępniamy szeroki wybór różnorodnych produktów gamingowych. Z całą pewnością więc znajdziesz u nas coś dla siebie.