Jako gracz potrzebujesz wielu elementów, by móc czerpać z wirtualnej rozgrywki jak najwięcej satysfakcji. Każdy z nich ma znaczenie, jeśli chcesz mieć wpływ na wygraną – liczy się nie tylko jakość sprzętu i jego prędkość działania, ale także wygoda podczas gry. Poza odpowiednio dobraną myszką i klawiaturą jako absolutny “must have” w obszarze akcesoriów gracze wymieniają słuchawki. Zastanawiasz się, jakie słuchawki gamingowe najlepiej sprawdzą się podczas rozgrywek? Czytaj dalej i dowiedz się, na jakie cechy musisz zwrócić szczególną uwagę.

Jakie słuchawki do grania – przewodowe czy bezprzewodowe?

Każdy gracz wybierający słuchawki dla siebie staje przed dylematem, czy lepiej sprawdzą się słuchawki przewodowe, czy bezprzewodowe. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Poznaj je bliżej:

słuchawki bezprzewodowe – najczęściej stosowaną technologią przesyłu dźwięku jest Bluetooth. Bazuje na transmisji cyfrowej i zapewnia świetną jakość sygnału. Słuchawki są wygodne podczas rozgrywki – nie krępują ruchów przewodem. Mają też jednak słabsze strony. Przede wszystkim musisz liczyć się z ograniczeniami ich czasu pracy i możliwością wystąpienia zakłóceń, jeśli znajdziesz się poza zasięgiem;

słuchawki przewodowe – dostępne są dwa typy złącza – USB lub mini jack, choć na zdecydowanie lepszą jakość możesz liczyć, wybierając to pierwsze rozwiązanie. Z reguły modele wyposażone w złącze USB oferują też dźwięk przestrzenny.

Jakie słuchawki gamingowe warto wybrać?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz do grania akcesoria przewodowe, czy bezprzewodowe, musisz zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. Jakie słuchawki gamingowe są godne uwagi? Weź pod uwagę następujące kryteria:

waga – to jeden z najważniejszych parametrów dla gracza. Zbyt ciężkie słuchawki nie zapewnią komfortu podczas rozgrywki;

głośność – poziom natężenia dźwięku określa, jak głośno można go odtwarzać. Należy dopasować ten parametr do swoich preferencji;

pasmo przenoszenia – oznacza częstotliwość dźwięku i wyraża się w Hz. Minimalna wartość podawana przez producentów określa dźwięki niskie, natomiast maksymalna – wysokie. Z reguły słuchawki gamingowe wyróżniają się pasmem przenoszenia z zakresu od 20 do 20000 Hz;

zintegrowany mikrofon – gracze doceniają to akcesorium. Jest szczególnie przydatne podczas rozgrywek zespołowych.

Jakie cechy słuchawek mają znaczenie?

Choć parametry techniczne są niezwykle ważne, nie warto zapominać o kwestiach, które odpowiadają za wygodę gracza. Jedną z ważniejszych jest długość przewodu w przypadku wybrania słuchawek ze złączem USB. Kabel nie powinien być krótszy niż 1,2 m, choć optymalny wydaje się przewód o długości około 2 m.

Z kolei w przypadku słuchawek bezprzewodowych duże znaczenie ma czas pracy i zasięg. Nawet najlepsze pod względem technicznym akcesoria nie będą źródłem satysfakcji, jeśli nie będą odpowiadały Twoim potrzebom w powyższych zakresach.

Słuchawki do grania – nasze rekomendacje

Zastanawiasz się, jakie słuchawki gamingowe wybrać? Rynek oferuje mnóstwo praktycznych opcji. Jesteś fanem prostych rozwiązań i interesują Cię słuchawki przewodowe? Zwróć uwagę na designerski model HP OMEN Mindframe Prime z mikrofonem. Jest czuły i bardzo lekki – świetnie sprawdzi się zarówno do grupowych rozgrywek, jak i trybu single-player. Wolisz bezprzewodowe słuchawki? Gracze chwalą sobie model Corsair VOID RGB ELITE Wireless Carbon – jego atutem jest duży zasięg (do 12 m) i długi czas pracy na zasilaniu akumulatorowym. To gwarancja nieprzerwanej rozrywki i jeden z czynników gwarantujących wygraną w grze.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jakie słuchawki do grania warto kupić. Wymienione przez nas urządzenia zdobyły uznanie świetnym stosunkiem jakości do ceny i dobrymi parametrami technicznymi. Zainteresowały Cię nasze rekomendacje? Przyjrzyj się ofercie naszego e-sklepu i wybierz model dopasowany do swoich potrzeb!