Do niedawna fani wirtualnych rozgrywek mogli je realizować jedynie na stacjonarnych komputerach. Obecnie producenci sprzętu multimedialnego oferują mobilne urządzenia o parametrach technicznych zbliżonych do jednostek stacjonarnych. Co ciekawe, laptopy gamingowe – bo o nich mowa – są dostępne w różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu każdy gracz może dopasować coś dla siebie. Czy wiesz, że doskonałej jakości sprzęt możesz nabyć już za 3500 zł? W poniższym artykule podpowiemy Ci, jaki laptop gamingowy w takim budżecie będzie dobrym wyborem.

Na jakie cechy laptopa gamingowego należy zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się, na co możesz liczyć, wybierając laptop gamingowy o wartości do 3500 zł? Okazuje się, że taki sprzęt może mieć niezłe parametry techniczne i dobrej klasy podzespoły. Na co warto zwrócić uwagę?

Karta graficzna i procesor

Jaki laptop gamingowy do 3500 zł to strzał w dziesiątkę? Koniecznie taki, który jest wyposażony w procesor czterordzeniowy Intel Core i5 lub i7 (dziesiątej i jedenastej generacji) albo procesor AMD Ryzen 5. Taka wydajność pozwala na swobodną grę. Równie istotny jest układ graficzny. Dobry laptop gamingowy – nawet ten do 3500 zł – powinien mieć świetną kartę graficzną. W tym przedziale cenowym można spotkać urządzenia wyposażone w karty nVidia GeForce z serii RTX, co umożliwia nawet grę w nowsze tytuły.

Ekran i inne cechy

Od laptopa gamingowego za 3500 zł możesz oczekiwać rozdzielczości Full HD. To dobre rozwiązanie nie tylko do gier, ale także do swobodnej pracy i oglądania filmów. Warto wybrać sprzęt o przekątnej ekranu nie mniejszej niż 15,6”. W tej cenie dostępne są urządzenia z powłoką matową, dzięki której padające na ekran światło nie przeszkadza podczas gry.

Dobrej jakości laptop gamingowy powinien mieć odpowiednią dla gracza ilość portów, by można było swobodnie podłączyć dodatkowe akcesoria, które mogą przydać się podczas rozrywki. Każde urządzenie musi zapewniać podstawowe złącza, czyli HDMI i USB, ale też umożliwiać korzystanie z łączności bezprzewodowej.

Dysk i pamięć

Laptop gamingowy do 3500 zł powinien być wyposażony w nowoczesny dysk, który umożliwia płynną pracę i błyskawiczny zapis danych. Standardem w takim sprzęcie jest już dysk SSD – to niezawodne rozwiązanie. Cicho pracuje i zapewnia szybkie uruchamianie się systemu i aplikacji. Jeśli zdecydujesz się na zakup urządzenia w tej kwocie, możesz liczyć też na co najmniej 8 GB pamięci RAM. Taka ilość pamięci jest w zupełności wystarczająca, by system Windows 10 i 11 działał doskonale.

Jaki laptop gamingowy do 3500 zł sprawdzi się najlepiej?

Sprzęt do gamingu może mieć uniwersalny charakter i służyć Ci też do innych zadań, np. do pracy i oglądania filmów. Zatem jaki laptop gamingowy do 3500 zł sprawdzi się najlepiej? Jednym z najbardziej funkcjonalnych urządzeń jest Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6 i5-11320H. To sprzęt wielozadaniowy – umożliwia prowadzenie płynnej rozgrywki i jednoczesne jej nagrywanie, a także streamowanie z zachowaniem najwyższej jakości. Laptop jest smukły i profesjonalnie się prezentuje. Co więcej, zapewnia szybkie i stabilne połączenie. Urządzenie pracuje cicho i płynnie, co z pewnością doceni każdy gracz.

Jak widzisz, nawet w relatywnie małych widełkach cenowych można kupić praktyczny i dobrze wyposażony sprzęt gamingowy. Mimo niskiej ceny, taki laptop umożliwia płynną rozgrywkę i czystą przyjemność gry. Poszukujesz urządzenia do gamingu? Polecany przez nas model Lenovo IdeaPad Gaming 3 – i inne, równie ciekawe propozycje – znajdziesz w naszym e-sklepie.