Zastanawiasz się nad tym, czy podkładka pod mysz jest Ci w ogóle potrzebna? Odpowiedź brzmi: tak! Ten niewielki produkt może mieć bowiem niebywałe znaczenie. Czytaj dalej i sprawdź, dlaczego tak jest. W poniższym wpisie podpowiemy Ci również, jaka podkładka pod mysz jest najlepszym wyborem dla graczy.

Dlaczego podkładka pod mysz może mieć duże znaczenie podczas rozgrywek?

Podkładka pod mysz to nic innego jak specjalne podłoże przeznaczone do poruszania po nim swoim elektronicznym gryzoniem. Zastosowanie tego produktu ma na celu stworzenie jednolitej powierzchni, po której urządzenie nie będzie się ślizgać. Okazuje się więc, że jej obecność – zwłaszcza w przypadku graczy – jest wręcz obowiązkowa. Dlaczego?

Głównym powodem jest brak nierówności i zanieczyszczeń. W przypadku stosowanych obecnie myszek laserowych i optycznych ma to naprawdę duże znaczenie. Umożliwia bowiem precyzyjny pomiar, pozbawiony drgań, co znacząco poprawia śledzenie i tym samym zapewnia lepszą kontrolę nad ruchem myszy. Dzięki temu uzyskać można lepszą precyzję podczas rozgrywek, w których przypadku liczy się praktycznie każda sekunda, a nawet jej ułamek. Jeśli więc chcesz poprawić swoje wyniki, to zastosowanie podkładki pod mysz może być na to idealnym sposobem.

Dodatkowymi czynnikami, które skłaniają do wdrożenia tego rozwiązania, są także przedłużona żywotność sprzętu oraz blatu biurka, a także zapewnienie wygodnego podparcia dla dłoni i nadgarstka. Druga kwestia znacząco wpływa na komfort gracza, dlatego warto ją rozważyć – szczególnie jeśli przed komputerem spędzasz wiele godzin.

Jaka podkładka pod mysz jest najlepsza dla graczy?

Skoro wiesz już, że podkładka pod mysz to rzecz niezbędna, pora zastanowić się nad tym, jaka będzie najlepsza dla gracza. Dobrze jest bowiem dopasować produkt zarówno do urządzenia, jak i użytkownika. Spójrz więc przede wszystkim na:

– rozmiar – decyduje o ilości miejsca przeznaczonego do poruszania się gryzoniem. Z tego względu duża część graczy preferuje duże podkładki pod mysz. Wówczas nie trzeba martwić się o jej wypadnięcie z obrębu podłoża. Na rynku znaleźć można np. modele, na których bez problemu mieści się i mysz i klawiatura. Takie podkładki mamy również w naszym sklepie, który warto odwiedzić. Niemniej, zanim postawisz na produkt w dużym rozmiarze, pod uwagę weź to, czy zmieści Ci się on na biurku, gdyż nie powinien kolidować z innymi przedmiotami. Na wielkość podkładki może przekładać się także czułość myszy. Przy większej czułości wystarczą małe modele, jednak przy małej czułości lepiej zainwestować w dużą podkładkę;

– grubość – podkładki pod mysz mogą przyjmować różne grubości. Cieńsze są bardziej elastyczne i lekkie. Grube z kolei zapewniają dużą sztywność, przez co lepiej trzymają się powierzchni. Musisz więc zdecydować, na czym zależy Ci najbardziej;

– materiał – decyduje o tym, czy podkładka będzie miękka, czy też twarda. Tutaj wiele zależy od indywidualnych preferencji gracza. Większość jednak stawia na miękkie modele z tkaniny. Umożliwiają one płynne przesuwanie się myszy, a do tego mniej męczą się na nich dłonie i nadgarstki. Spotkać można jednak również warianty z plastiku, szkła bądź aluminium. Są zdecydowanie twardsze, co z pewnością przekłada się na ich trwałość. Dodatkowym atutem może być też łatwość czyszczenia. Należy jednak zaznaczyć, że szklane podkładki nie są kompatybilne z myszkami optycznymi;

– dodatkowe funkcje – podkładki gamingowe mają odpowiadać potrzebom graczy. W związku z tym często wyposaża się je w dodatkowe funkcje. Najbardziej efektowne jest podświetlenie, które znacznie wzbogaca design. Można w ten sposób umilić też rozgrywkę. Jeśli zaś chodzi o kwestie praktyczne, to warto np. rozważyć dodatkowe podparcie na nadgarstek, stawiając na produkt ze specjalną poduszką.