Odpowiednio dopasowana klawiatura znacząco wpływa na komfort korzystania z komputera. Sprzęt ten jest szczególnie istotny dla graczy – może podwyższyć osiągnięcia w rozgrywkach i poprawić wrażenia płynące z gry. Nie da się ukryć, że najczęściej wybiera się klawiatury mechaniczne. Nie ma w tym nic dziwnego – mają mnóstwo zalet, szczególnie w obszarze wytrzymałości i trwałości. Zastanawiasz się, jaka klawiatura mechaniczna jest uznawana za najlepszą? Czytaj dalej i dowiedz się, jak ją wybrać.

Klawiatura mechaniczna, czyli jaka?

Rynek oferuje kilka typów klawiatur, jednak to właśnie klawiatury mechaniczne są uznawane za strzał w dziesiątkę – dlaczego? Użytkownicy doceniają je przede wszystkim za elastyczność – urządzenia te są bowiem wyposażone w mnóstwo indywidualnych przełączników, które rejestrują każdorazowe wciśnięcie klawiszy. Co ważne, każdy przycisk na klawiaturze działa niezależnie od reszty.

Nie są to jednak jedyne cechy, które wyróżniają klawiatury mechaniczne. Niezwykle istotna – szczególnie dla graczy – jest ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Najlepsze modele wytrzymują nawet kilkadziesiąt milionów kliknięć. Przełączniki są niezwykle precyzyjne, co wpływa na czas reakcji gracza podczas e-rozgrywek.

Użytkownicy klawiatur mechanicznych dostrzegają jedną ich wadę. Urządzenia są dość głośne w użytkowaniu. Wpływa na to specyficzny mechanizm, który jest elementem konstrukcyjnym tego rodzaju klawiatury.

Jak wybrać klawiaturę mechaniczną?

Jaka klawiatura mechaniczna jest najlepsza? Zdecydowanie dopasowana do potrzeb użytkownika. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, zróżnicowanych pod względem parametrów. Jakie kryteria mają znaczenie przy zakupie klawiatury mechanicznej? Do najważniejszych możemy zaliczyć:

komunikację – dostępne na rynku klawiatury występują w dwóch wersjach – przewodowych i bezprzewodowych. Urządzenia przewodowe są zdecydowanie częściej wybierane;

przełączniki – upewnij się, że wybrany przez Ciebie model jest wyposażony w przełączniki dopasowane do Twoich preferencji;

materiał – konstrukcja urządzenia powinna być solidna i odporna na uderzenia. To szczególnie istotne w przypadku sprzętu dedykowanego graczom;

podświetlenie – klawiatury mechaniczne mogą być wyposażone w podświetlenie RGB, które ułatwia korzystanie z komputera nocą;

liczbę portów – niektóre klawiatury są wyposażone w porty USB, które pozwalają na podłączenie pod nie dodatkowych akcesoriów.

Jaka klawiatura mechaniczna to strzał w dziesiątkę?

Wybór klawiatury mechanicznej nie jest łatwym zadaniem – w dobrych sklepach z akcesoriami komputerowymi znajdziesz szereg praktycznych rozwiązań w atrakcyjnych cenach. Jakie marki są godne uwagi? Gracze polecają klawiatury mechaniczne marki Asus – szczególnie ciekawie prezentuje się model ROG Strix Scope RGB Cherry MX Red. Jego wytrzymała konstrukcja i szybki czas reakcji to idealne połączenie dopasowane do potrzeb graczy. Klawiatura wyposażona jest w wysokiej jakości przełączniki, zapewniające niemal natychmiastową reakcję w chwili naciśnięcia klawisza. Model ten umożliwia też błyskawiczną zmianę trybów, co docenisz, jeśli używasz komputera zarówno do gier, jak i innych zadań.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jaka klawiatura mechaniczna zda u Ciebie egzamin i jak wybrać najlepszy model. Ogromnym atutem obecnie dostępnych na rynku klawiatur jest – poza funkcjonalnością – ciekawy, nowoczesny design. Wybrany przez nas topowy model – i wiele innych klawiatur, które bez trudu dopasujesz do swoich potrzeb – znajdziesz w ofercie naszego e-sklepu!